agnostiklere cevap ahir zaman alametleri Ahir zaman videosu ahir zamanda neler olacak Ahiret Aile Albüm - Kitap Tanıtımı Alıntılar All I need all i need izle Ateist ve Agnostik Tezleri Çürüyor Ateist ve Agnostiklere Cevaplar ateistlere cevap bir kimse kendi bilgisi ile fetva verebilirmi Cennetle Müjdelenen 10 Sahabe cumhuriyet bayramı cumhuriyetimizin 90. yılı çeviri Dini Bilgiler Dini Hikayeler dini siteler dini sorular Dini Yazılar Dualar - Sureler Duhan Sures Duhan Suresi anlamı Duhan Suresi Online Dinle Duhan Suresi Türkçe Duyurular E-kitap English fetva verme Genel Hadis-i Şerifler hakkında Hz. Muhammed (sav) iletişim sayfası ilk yayın infografik islam İslam islam ahengi duyuru sayfası islam ahengi hakkında islam ahengi yayında İslam Dünyasından Haberler İslamda Ölüm İslami Videolar İslami Wallpaper islami-haberler kabir hayatı Kıble Yönü Bulmak Kıyamet Alametleri kimler fetva verebilir Kur'an Mucizeleri Kura'n-ı Kerim'den Kuran Kuran Mucizeleri Kuranı Kerim kurban bayramı günü kurbanda sevap kutlu olsun Makaleler manset Masaüstü meal Meali midye adet olurmu midye gunah midye haram degil midye yemek günahmı midye yemek harammıdır Misafir Yazarlar Mübarek Gün ve Geceler Namaz namazda türkçe dua namazda türkçe dua edilirmi neler yapmalıyız Ölüm Ölüm için hazırlanmak Rad Suresi Rad Suresi Arapça Rad Suresi Dinle Rad Suresi Meali Sahabe Sami Yusuf sami yusuf 2013 sami yusuf all i need Sami Yusuf Happiness Sami Yusuf Happiness Dinle sami yusuf instrumantel Sami Yusuf Klibi sami yusuf spritique sami yusuf to guide you home SerafettinOzdemir Soru ve Cevap Bölümü Sorular ve Cevaplar Şerafettin Özdemir Şiir - Söz To Guide You Home tolstoy islam tolstoy muhammed kitabı türkçe dua hükmü türkçe namaz Üye Paylaşımları Yararlı Bilgiler yazı dizisi yazigonder Zaik Naik Zakir Naik


 Bediüzzaman Said Nursi geçtiğimiz yüzyılın en derin şahsiyetlerinden biridir. En büyük eserlerinden biri olan Risala-i Nur'un yazarı, aynı zamanda bulunduğu dönemin büyük islam alimleri arasında gösterilmektedir. İşte bu değerli islam aliminin hayatına ışık tutacak ve insanlara daha iyi bir şekilde tanıtacak bir sinema filmi projesi 7 Ocak 2011 tarihinde hayata geçmiş olacak. 
 
  Mehmet Tanrısever yönetmenliğinde, senaryosunu yine Mehmet Tanrısever,  Mehmet Uyar ve Ahmet Çetin'nin kaleme aldığı, Hür Adam filmi, 'ilmiyle asra ışık tutan' Said Nursi'nin çektiği çileleri, mücadelerini ve karakterini anlatıyor. Çekimleri 8 hafta süren filmde Said-i Nursi'nin hayatı anlatılmaya çalışılmış. Tanrısever'in daha önceki söyleşilerinde film için Said-i Nursi'yle ilgili 6 bin sayfa kitap okuduğunu  20 farklı kaynaktan faydalandığını belirtmişti. Değişik yazarlar ve fikirlerden ortak akıl oluşturduğunu söyleyen Tanrısever, Gandhi ve Çağrı filmlerini de geçeceğine iddia etmişti. Bu iddialı çıkış tüm gözleri filme çevirdi.

 Filme izleyicilerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Filmin yapım aşamalarında ilginç detaylar var... Film için ihtiyaç duyulan tüm pazarlıklar özellikle 'hak' unsuru dikkate alınarak hassasiyetle yapılmış.

 Teknik anlamda kusursuz bir iş çıkarmayı hedefleyen, 'Hür Adam'ın müzikleri bir senfoni orkestrası tarafından seslendiriliyor. Filmin efektlleri hakkında ise efekt teknolojisinin en çok geliştiği ülkelerden Almanya veya İngiltere tercih edilecek. Yapım ve yönetmen ekibi filmin başarısının gelecekte çekilecek filmlere yol açması açısından önemli gördükleri ve bu yüzden çalışmalarında son derece hassas davrandıkları edinilen bilgiler arasında...
Etiketler: ,

Yorum Gönder

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.