Hakkimda
  İslam Ahengi 2010'da yayın hayatına başlamış, İslam dini hakkında yazılar, makaleler ve çeşitli multimedya paylaşımları yapan kişisel bir blog sayfasıdır. Kişisel bir blog sayfası olmasına karşın köşe yazarlarıyla beraber yayın hayatına devam etmektedir. Yazarlarımızın özgeçmişi ve bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Yazdığımız konuların hata payı kabul etmeyeceğini ve büyük bir sorumluluk gerektirdiğini bildiğimiz için her paylaşımımızda  birçok kaynağı tarayarak, en doğru bilgiye ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz. İslam Ahengine yorum bırakmanız ve sosyal paylaşımlardan takip etmeniz bizim için en büyük desteklerden biridir. Bizi Google+, Facebook, Twitter ve Pinterest gibi sosyal platformlardan takip edebilirsiniz.

Kullanım Koşulları

İslam Ahengi web sitesine ait kullanım şartları, önemli kısımlar ve merak edebileceğiniz hususlar çerçevesinde aşağıda açıklanmış ve ziyaretçilerimizin bilgisine sunulmuştur.

Kaynak

• İslam Ahengi web sitesi, içeriğinin ciddiyet ve hassasiyet gerektirdiğini gözterek, yazılarını daima kaynak göstererek hazırlamaya özen göstermektedir. Bu uzun süren ve emek verilen yazıların yayınlanmasından sonra İslam Ahenginden alıntı yaptığınız yazılar çerçevesinde ilgili yazıya kaynak bağlantısı vermeniz etik çerçevede en uygun olanıdır. Aksi takdirde sitemizdeki yazıların hukuksal güvence altına alınan ve kaynak göstermeksizin yazıları kopyala-yapıştır mantığıyla yayınlayan siteler hakkında ilk olarak iletişime geçilip uyarıda bulunma yoluna gidilecek, sorunun devam etmesi halinde hukuksal sürece başvurulacaktır.

Yorumlar

• İslam Ahengi'ne gönderilen yorumlar onay aşamasından geçmektedir. Gönderilen yorumlar konusunda ilgili sorumluluk yorum gönderene aittir. Bu bağlamda İslam Ahengi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Buna ek olarak, İslam Ahengi, yorumların ahlâkî çerçevede olup, olmadığına dikkat edeceğini ve bu doğrultuda ilgili yorumları yayımlamaya özen göstereceğini dile getirebilmektedir.

Kullanım

• İslam Ahengi hiçbir cemaate ya da dini bir kuruluşa bağlı değildir. Yayınlanan tüm yazılar tamamen bağımsız olarak, objektif ve kaynak araştırmaları sonucunda oluşturulmuş olup ziyaretçilerimizin istifadesine sunulmuştur.

• İslam Ahengi'nde yer alan tüm içerikler (görseller ve videolar ile birlikte) tamamen bilgilendirme ve yarar sağlama amaçlıdır. Farklı bir amaç söz konusu değildir. Bu bağlamda içeriklerin, ziyaretçiler tarafından nasıl kullanılacağına dair ilgili sorumluluk ziyaretçilere aittir.

• İslam Ahengi'nde yer alan içeriklerin ziyaretçiler tarafından, hangi şekilde olursa olsun, kullanımından ötürü doğabilecek olası sonuçların sorumluluğu ziyaretçilere aittir. Ziyaretçilerin mevcut içerikleri kullanım şekli tamamen kendi insiyatiflerindedir.

• İslam Ahengi uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını veya yayınlanan yazılarda yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Güvenlik

• İslam Ahengi web sitesi sağlıklı bir ziyaretçi deneyimi sunmak adına birçok istatistiksel ve veri bazlı aracı kullanmaktadır. Bu bağlamda elde edilen veriler yalnızca sağlıklı bir ziyaretçi deneyimi sunmak adına kullanılmaktadır. Pratik olarak ilgili araçların tarafınızın aleyhine bir durum meydana getirmesi söz konusu değildir.

 İslam Ahengi web sitesi güvenlik çerçevesinde ip adresi ve log dosyası gibi birçok veriyi periyodik olarak incelemekte ve saklamaktadır. Bu veriler gerçekleştirilen ziyaretleri, izinli veya izinsiz yapılan işlemleri ve gönderilen yorumlar kapsamında olabilmektedir. İletişim formlarımız çerçevesinde tarafımıza gönderilen tüm e-postalar da aynı şekilde saklanmaktadır. Bu tip aksiyonlar, karşılıklı çıkarların korunması adına alınmaktadır.

İslam Ahengi - Hakkımda

Yorum Gönder

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *