Reklam iletişim adresi:  islamahengi@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İNTERNET’TE REKLAM VERMEK

İnternet ve web ortamında yapılan her türlü sosyal medya çalışmaları ve tanıtım faaliyetlerine internet reklamcılığı denir. İnternet reklamı çok çeşitli olup, farklı şekillerde ve standartlarda hazırlanmaktadır. Arama motorları başta olmak üzere, farklı sosyal paylaşım sitelerinde kullanılan, ayrıca internet siteleri için hazırlanan bir çok internet reklamcılığı türleri ve seçenekleri vardır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çağımızın reklam stratejileri de yön değiştirmiştir. Etkili pazarlama ve tanıtım kanalları da, bir çok avantaj sunan internet ortamına kaymıştır.

İnternet Reklamcılığının Avantajları Nelerdir ?

İnternet Reklam Çeşitleri teknolojik gelişmelerle doğru oranda kullanımı artan bu reklam platformunun bir çok avantajı vardır. Bunlardan bazıları :

Ölçülebilir : Kiralanan bannerın kaç kişi tarafından tıklandığı, web sitesinin kaç kişi tarafından görüntülendiği, videonun izlenme sayısı, facebookta beğenme sayısı ve daha bir çok istatistiki bilgileri rahatlıkla görebilmemiz, reklam çalışmalarımızı raporlamamızı sağlar.

Ekonomiktir : Hedef kitleye ulaşma şekli bakımından fazla zahmet gerektirmediği için maliyeti de fazla değildir. Birim maliyet hesaplandığında ise en ekonomik olanıdır.

Bireyseldir : Hedef kitleye birebir ulaşma şansı verir. İnternet bağlantısı olan herkes ,girdiği web platformundaki reklamı görebilir. Bu da üretici firmanın müşterisiyle bire bir bağlantı kurmasını sağlar.

Esnektir : Kontrol daima reklamverendedir. İstediği anda değişiklik ve güncellemeleri yapabilir.

Yorum Gönder

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *