agnostiklere cevap ahir zaman alametleri Ahir zaman videosu ahir zamanda neler olacak Ahiret Aile Albüm - Kitap Tanıtımı Alıntılar All I need all i need izle Ateist ve Agnostik Tezleri Çürüyor Ateist ve Agnostiklere Cevaplar ateistlere cevap bir kimse kendi bilgisi ile fetva verebilirmi Cennetle Müjdelenen 10 Sahabe cumhuriyet bayramı cumhuriyetimizin 90. yılı çeviri Dini Bilgiler Dini Hikayeler dini siteler dini sorular Dini Yazılar Dualar - Sureler Duhan Sures Duhan Suresi anlamı Duhan Suresi Online Dinle Duhan Suresi Türkçe Duyurular E-kitap English fetva verme Genel Hadis-i Şerifler hakkında Hz. Muhammed (sav) iletişim sayfası ilk yayın infografik islam İslam islam ahengi duyuru sayfası islam ahengi hakkında islam ahengi yayında İslam Dünyasından Haberler İslamda Ölüm İslami Videolar İslami Wallpaper islami-haberler kabir hayatı Kıble Yönü Bulmak Kıyamet Alametleri kimler fetva verebilir Kur'an Mucizeleri Kura'n-ı Kerim'den Kuran Kuran Mucizeleri Kuranı Kerim kurban bayramı günü kurbanda sevap kutlu olsun Makaleler manset Masaüstü meal Meali midye adet olurmu midye gunah midye haram degil midye yemek günahmı midye yemek harammıdır Misafir Yazarlar Mübarek Gün ve Geceler Namaz namazda türkçe dua namazda türkçe dua edilirmi neler yapmalıyız Ölüm Ölüm için hazırlanmak Rad Suresi Rad Suresi Arapça Rad Suresi Dinle Rad Suresi Meali Sahabe Sami Yusuf sami yusuf 2013 sami yusuf all i need Sami Yusuf Happiness Sami Yusuf Happiness Dinle sami yusuf instrumantel Sami Yusuf Klibi sami yusuf spritique sami yusuf to guide you home SerafettinOzdemir Soru ve Cevap Bölümü Sorular ve Cevaplar Şerafettin Özdemir Şiir - Söz To Guide You Home tolstoy islam tolstoy muhammed kitabı türkçe dua hükmü türkçe namaz Üye Paylaşımları Yararlı Bilgiler yazı dizisi yazigonder Zaik Naik Zakir Naik

namaz kılmak

İslam'da müslüman olmanın 5 şartını hatırlayalım;
  1. Kelime-i Şehadet getirmek, 
  2. Namaz kılmak, 
  3. Oruç tutmak, 
  4. Zekat vermek
  5. Hacca gitmek. 
Görüldüğü gibi müslümanlığın, "Ben Müslümanım !" diyebilmenin 5 şartı içinde Namaz kılmanın da olduğunu görmekteyiz. Bu nedenledir ki Hz. Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) hayatı boyunca en çok namaz kılma ibadetine önem vermiş ve bize nasihat etmiştir. Veda Hutbesinde bizlere, adabına ve usulüne önem vererek 5 vakit namazınızı aksatmadan kılın demiştir. Dinimizde namaz kılmaya önem vermeyen ve kılmayanlar münafık, günakar ve fasık olarak nitelenmiş.
Peygamber Efendimiz (sav) şöyle buyurdu; "Emânete hiyanet edenin imani yoktur. Temiz olmayanin namazi kabul edilmez. Namâz kilmayanin dini yoktur. Basin vücûd da yeri ne ise namazin dindeki yeri de odur." (Tebarani)
Hz.Peygamber s.a.v de namazını terk edenler ile ilgili yine şöyle buyurmaktadır: Gerçekten kişi ile şirk arasında namazı terketmek vardır.Bizimle onlar (Münafıklar) arasındaki ayırıcı temel unsur namazdır.Namazı terkeden kimse küfre düşer. (Müslim)


Yorum Gönder

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.