agnostiklere cevap ahir zaman alametleri Ahir zaman videosu ahir zamanda neler olacak Ahiret Aile Albüm - Kitap Tanıtımı Alıntılar All I need all i need izle Ateist ve Agnostik Tezleri Çürüyor Ateist ve Agnostiklere Cevaplar ateistlere cevap bir kimse kendi bilgisi ile fetva verebilirmi Cennetle Müjdelenen 10 Sahabe cumhuriyet bayramı cumhuriyetimizin 90. yılı çeviri Dini Bilgiler Dini Hikayeler dini siteler dini sorular Dini Yazılar Dualar - Sureler Duhan Sures Duhan Suresi anlamı Duhan Suresi Online Dinle Duhan Suresi Türkçe Duyurular E-kitap English fetva verme Genel Hadis-i Şerifler hakkında Hz. Muhammed (sav) iletişim sayfası ilk yayın infografik islam İslam islam ahengi duyuru sayfası islam ahengi hakkında islam ahengi yayında İslam Dünyasından Haberler İslamda Ölüm İslami Videolar İslami Wallpaper islami-haberler kabir hayatı Kıble Yönü Bulmak Kıyamet Alametleri kimler fetva verebilir Kur'an Mucizeleri Kura'n-ı Kerim'den Kuran Kuran Mucizeleri Kuranı Kerim kurban bayramı günü kurbanda sevap kutlu olsun Makaleler manset Masaüstü meal Meali midye adet olurmu midye gunah midye haram degil midye yemek günahmı midye yemek harammıdır Misafir Yazarlar Mübarek Gün ve Geceler Namaz namazda türkçe dua namazda türkçe dua edilirmi neler yapmalıyız Ölüm Ölüm için hazırlanmak Rad Suresi Rad Suresi Arapça Rad Suresi Dinle Rad Suresi Meali Sahabe Sami Yusuf sami yusuf 2013 sami yusuf all i need Sami Yusuf Happiness Sami Yusuf Happiness Dinle sami yusuf instrumantel Sami Yusuf Klibi sami yusuf spritique sami yusuf to guide you home SerafettinOzdemir Soru ve Cevap Bölümü Sorular ve Cevaplar Şerafettin Özdemir Şiir - Söz To Guide You Home tolstoy islam tolstoy muhammed kitabı türkçe dua hükmü türkçe namaz Üye Paylaşımları Yararlı Bilgiler yazı dizisi yazigonder Zaik Naik Zakir Naik


Kıyametin’in iki ayrı grupta alametleri vardır.Bu alametler gizli alametler ve açık alametlerdir.

Gizli Alametler

 İnsandan izzet, hürmet, muhabbet, şefkat, edeb,haya,cömertlik, ahde vefa, doğruluk, safa, dostluk,takva, şeriatin yürürlükten kalkması gibi. Şehirlerde mescidlerin çoğalması cemaatin azalması,binaların yükselmesi, elbiselerin incelmesi, kadınların ve çocukların hakimiyeti ele alması,kadınların erkeklere erkeklerin kadınlara benzemesi, homoseksüelliğin artması, eşyanın bereketinin azalması, şeriata uygun alışverişin kesilmesi, iyilerin hakir kötülerin hürmet görmesi,fısk ve fücurun artması ve kabirlerin süslenmesi bunlara kıyametin şartları dahi derler.

Açık Alametler

1- Deccal’ın çıkması
2- Üç gece üst üste ay tutulması
3- Üç sene boyunca yedi iklimde kıtlık olması
4- Büyük bir dumanın her tarafı kaplaması
5- İsa Aleyhisselam’ın Şam’daki beyaz minare üzerine inip Deccali öldürerek Şeriat-ı Muhammediye ile amel etmesi
6-Resül-i Ekrem soyundan Mehdi çıkıp, kırk yıl adalet üzre gidip, Hz.İsa Aleyhisselam’ı bulması.
7-Dabbetü’l Arz’ın vücuda gelmesi
8-Ye’cüc ve Me’cüc’ün İskender seddinden çıkarak, Yedi iklimi istila etmesi
9-Hz. İsa Aleyhisselam’ın Mekke-i Münevvereye gelip, buradan Ahirete gitmesi; bundan sonrada Kabe’nin yıkılması
10-Güneş’in batıdan doğup orada dolanması

Bu alametlerin ve şartların ortaya çıkmasından sonra misk ve anber kokusu gibi serin ve temiz rüzgar esip, mü’minlerin ruhları bu rüzgarın tatlılığı ile çıkar. Bundan sonra Kur’an-ı Kerim’in hükümleri yeryüzünden kalkıp,halkın cümlesi cehalette kalır. Yüz yıl dahi böle gider.

Bunların orataya çıkmasından sonra Hakk Teala İsrafil Aleyhisselam’a Sur’u üflemesini emreder. Hemen o an Sur’un sesinin heybetinden yedi gökte olan meleklerin ve yedi yerde olan yaratıkların cümlesi,Kıyamet koptu sanıp, dizleri üzere düşüp, kendilerinden geçer. Gökler ve yerler titreyiş ve sarsıntıyla düşüp, yıldızlar dökülür. Saçlar, sakallar ağarıp, hamileler doğurup, insanların cümlesi kendinden geçip, sarhoşlar misali kalırlar. 

 Bu Sur’un ilk üfürülüşüdür ki, ondan bu haybetleri alırlar. Kırk yıl dahi bu minval üzere gider. Bundan sonra Hakk Teala, İsrafil Aleyhissellam’a yine Sur üfürmekle emreder.Bunun üzere o dahi ikinci üfleyişte Sur’u öyle güçlü üfler ki, şiddetinden bütün dağlar o demde düzlenerek yerlerinden kopup, havaya çıkıp, atılmış pamuk gibi olurlar. Yedi gök pare pare olup, yeryüzüne su gibi eriyip dökülürler. Denizlerin suyu kupkuru olup, Güneş ve Ay’ın ışığı gidip kapkara olurlar. Cihan’ı karanlık kaplayıp, Arş-ı A’la’dan aşağıların aşağısına belki perde altına dek, her ne kadar yaratık ve melek varsa cümleten helak olurlar (dünyevi vücudu yok olur). Ancak Allah’a yakın meleklerden sekiz melek kalır. Bunlar Cebrail, Mikail, Rıdvan ve Azrail’dir. Öteki dördü Arş’ın taşıyıcılarıdır ki birisi İsrafil’dir. Bundan sonra Azrail Aleyhissellam, o yedi meleğin dahi ruhlarını kabzeder.En son kendi ruhunu kabzederken bir çığık atar ki, narası gökleri geçip yerler gider.

Yorum Gönder

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.