agnostiklere cevap ahir zaman alametleri Ahir zaman videosu ahir zamanda neler olacak Ahiret Aile Albüm - Kitap Tanıtımı Alıntılar All I need all i need izle Ateist ve Agnostik Tezleri Çürüyor Ateist ve Agnostiklere Cevaplar ateistlere cevap bir kimse kendi bilgisi ile fetva verebilirmi Cennetle Müjdelenen 10 Sahabe cumhuriyet bayramı cumhuriyetimizin 90. yılı çeviri Dini Bilgiler Dini Hikayeler dini siteler dini sorular Dini Yazılar Dualar - Sureler Duhan Sures Duhan Suresi anlamı Duhan Suresi Online Dinle Duhan Suresi Türkçe Duyurular E-kitap English fetva verme Genel Hadis-i Şerifler hakkında Hz. Muhammed (sav) iletişim sayfası ilk yayın infografik islam İslam islam ahengi duyuru sayfası islam ahengi hakkında islam ahengi yayında İslam Dünyasından Haberler İslamda Ölüm İslami Videolar İslami Wallpaper islami-haberler kabir hayatı Kıble Yönü Bulmak Kıyamet Alametleri kimler fetva verebilir Kur'an Mucizeleri Kura'n-ı Kerim'den Kuran Kuran Mucizeleri Kuranı Kerim kurban bayramı günü kurbanda sevap kutlu olsun Makaleler manset Masaüstü meal Meali midye adet olurmu midye gunah midye haram degil midye yemek günahmı midye yemek harammıdır Misafir Yazarlar Mübarek Gün ve Geceler Namaz namazda türkçe dua namazda türkçe dua edilirmi neler yapmalıyız Ölüm Ölüm için hazırlanmak Rad Suresi Rad Suresi Arapça Rad Suresi Dinle Rad Suresi Meali Sahabe Sami Yusuf sami yusuf 2013 sami yusuf all i need Sami Yusuf Happiness Sami Yusuf Happiness Dinle sami yusuf instrumantel Sami Yusuf Klibi sami yusuf spritique sami yusuf to guide you home SerafettinOzdemir Soru ve Cevap Bölümü Sorular ve Cevaplar Şerafettin Özdemir Şiir - Söz To Guide You Home tolstoy islam tolstoy muhammed kitabı türkçe dua hükmü türkçe namaz Üye Paylaşımları Yararlı Bilgiler yazı dizisi yazigonder Zaik Naik Zakir Naik


 Güzeller güzeli efendimiz Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)'in aşağıda geçen bir konuşma rivayetinde dünya hayatının bizim için ne kadar boş ve geçici olduğunu çok güzel bir örnekle anlatışını okuyacaksınız buyrun;

 Abdullah İbni Mesut’tan rivayet edildiğine göre , Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem bir hasır üzerine yatmıştı. Kalkınca , yan tarafında hasırın iz bıraktığı görüldü. Kendisine: “Ya Rasulallah “sana bir yumuşak yatak alsak” dedik. Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem: “Benim dünya ile ne alakam var. Ben dünyada ancak bir ağaç altında gölgelenmiş , sonra ağacı bırakarak kalkıp gitmiş olan bir yolcu gibiyim” buyurdu.

Yorum Gönder

 1. Rütbe Var…

  Rütbe var; yazılır, mezar taşına;

  Zaman sellerinde, aşınır gider.

  Rütbe var; yazılır cennet arşına;

  Sonsuzdan sonsuza, taşınır gider..

  Olur Gider…

  Şu dünya denilen, mal mülk harmanı,

  Bir kıvılcım ile, kül olur gider.

  Gönül ateşinin, külü dumanı,

  Yedi kat cennete, yol olur gider.

  Olur mu?

  Günah sofrasından doğrulmayanın,

  Gönül sofrasında, gözü olur mu?

  Allah aşkı ile yoğrulmayanın,

  O’na naz etmeye, yüzü olur mu?

  Ne Versin?

  Hem, İslam dinine “çağdışı” dersin,

  Hem de cenâzende, imam istersin.

  Dünyada hidâyet vermezse Mevlâ;

  Teneşirde, imam sana ne versin ?..

  Bilinmez

  Yara sancıları, ilaçsız dinmez,

  Tövbesiz günahlar, bil ki, silinmez.

  Ölümü, her zaman, her yerde bekle.

  Ölüm, seni nerde bekler bilinmez.
  Altınoluk..

  beğenirseniz yayınlarsınız Allaha emanet olun benimde islamincileri diye blog sitem var cokzarifislerden geciş yaparak gezebilirsiniz sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar,

  Bloğuma yaptığınız ziyaret ve profilinizi izleyiciler grubuna eklemiş olmanız beni ziyadesiyle memnun ve bahtiyar etmiştir.

  Ben de izleyiciler grubundaki profil resminiz üzerinden gelerek bloğunuza ulaştım.

  Çok güzel bir bloğunuz var. Herhalde yeni oluşturdunuz. Okuyucusu ve ziyaretcisi çok olur inşallah!

  "Bu dünyanın geçici bir oyun ve oynaştan ibaret" olduğunu Yüce Allah, mukaddes kitabında vurgulayarak, bu dünyanın nimetlerine esir düşmemizi önlemeye çalışıyor.

  YanıtlaSil
 3. size bir öneride bulunmak istedim blog sablonunuzun en altına yerleştirmişsiniz ALLAH yazısını en üstte dursa daha iyi olmazmı..saygılar..ayrıca blog sablonunuz cok güzel hergüne bir hadıs veya esmaül hüsnada yerleştirseniz cok güzel durur

  YanıtlaSil
 4. @Recep Altun Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Cevabımı burada değil blogunuzu ziyaret ederek en kısa sürede vereceğim inş.

  @Asuman kardeşim yorumların için çok teşekkürler. Daha uzun bir cevabımı gmail adresine attım. Gönderdiğin beyitleride hemen yayınladım. Allah razı olsun. Selametle kal..

  YanıtlaSil

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.