agnostiklere cevap ahir zaman alametleri Ahir zaman videosu ahir zamanda neler olacak Ahiret Aile Albüm - Kitap Tanıtımı Alıntılar All I need all i need izle Ateist ve Agnostik Tezleri Çürüyor Ateist ve Agnostiklere Cevaplar ateistlere cevap bir kimse kendi bilgisi ile fetva verebilirmi Cennetle Müjdelenen 10 Sahabe cumhuriyet bayramı cumhuriyetimizin 90. yılı çeviri Dini Bilgiler Dini Hikayeler dini siteler dini sorular Dini Yazılar Dualar - Sureler Duhan Sures Duhan Suresi anlamı Duhan Suresi Online Dinle Duhan Suresi Türkçe Duyurular E-kitap English fetva verme Genel Hadis-i Şerifler hakkında Hz. Muhammed (sav) iletişim sayfası ilk yayın infografik islam İslam islam ahengi duyuru sayfası islam ahengi hakkında islam ahengi yayında İslam Dünyasından Haberler İslamda Ölüm İslami Videolar İslami Wallpaper islami-haberler kabir hayatı Kıble Yönü Bulmak Kıyamet Alametleri kimler fetva verebilir Kur'an Mucizeleri Kura'n-ı Kerim'den Kuran Kuran Mucizeleri Kuranı Kerim kurban bayramı günü kurbanda sevap kutlu olsun Makaleler manset Masaüstü meal Meali midye adet olurmu midye gunah midye haram degil midye yemek günahmı midye yemek harammıdır Misafir Yazarlar Mübarek Gün ve Geceler Namaz namazda türkçe dua namazda türkçe dua edilirmi neler yapmalıyız Ölüm Ölüm için hazırlanmak Rad Suresi Rad Suresi Arapça Rad Suresi Dinle Rad Suresi Meali Sahabe Sami Yusuf sami yusuf 2013 sami yusuf all i need Sami Yusuf Happiness Sami Yusuf Happiness Dinle sami yusuf instrumantel Sami Yusuf Klibi sami yusuf spritique sami yusuf to guide you home SerafettinOzdemir Soru ve Cevap Bölümü Sorular ve Cevaplar Şerafettin Özdemir Şiir - Söz To Guide You Home tolstoy islam tolstoy muhammed kitabı türkçe dua hükmü türkçe namaz Üye Paylaşımları Yararlı Bilgiler yazı dizisi yazigonder Zaik Naik Zakir Naik

2015 Ramazan ayına yaklaşırken Ramazan Bayramı Ne Zaman ? Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Sürecek ? gibi sorulara cevap aramaya başlarız. Bu yazımızda hem bu sorulara cevap verecek hem de ramazan ayıyla ilgili biraz bilgi vereceğiz.

2015 Ramazan Ayı Ne zaman Başlayacak ?


Son yıllarda Ramazan ayı bildiğiniz üzere yaz aylarına denk gelmektedir. Bu yıl yani 2015 yılında Ramazan Ayının ilk günü 18 Haziran Pazartesi günü başlayacak. Peki ilk sahura ne zaman kalkılacak sorusu aklına gelenler için şu ek bilgiyi ekleyelim. İlk sahura 17 Haziranı, 18 Hazirana bağlayan gece kalkılacak ve 18 Haziran günü ilk oruç tutularak geçirilecektir. Yani ilk sahura 17 Haziran gecesinde kalkılacaktır.

2015 Ramazan Bayramı Ne Zaman ?


İslam Dünyası için büyük önem taşıyan Ramazan Bayramı bu yıl 17 Temmuz Cuma günü başlayacak. Ramazan bayramının 2. günü 18 Temmuz Cumartesi, 3. ve son günü 19 Temmuz Pazar gününe denk gelecek. Tüm ziyaretçilerimize bereketli ve maneviyat dolu bir Ramazan ayı geçirmesini temenni ederiz.

2015 Ramazan ayına yaklaşırken Ramazan Bayramı Ne Zaman ? Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Sürecek ? gibi sorulara cevap aramaya başlarız. Bu yazımızda hem bu sorulara cevap verecek hem de ramazan ayıyla ilgili biraz bilgi vereceğiz.

Yorum Gönder

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.