agnostiklere cevap ahir zaman alametleri Ahir zaman videosu ahir zamanda neler olacak Ahiret Aile Albüm - Kitap Tanıtımı Alıntılar All I need all i need izle Ateist ve Agnostik Tezleri Çürüyor Ateist ve Agnostiklere Cevaplar ateistlere cevap bir kimse kendi bilgisi ile fetva verebilirmi Cennetle Müjdelenen 10 Sahabe cumhuriyet bayramı cumhuriyetimizin 90. yılı çeviri Dini Bilgiler Dini Hikayeler dini siteler dini sorular Dini Yazılar Dualar - Sureler Duhan Sures Duhan Suresi anlamı Duhan Suresi Online Dinle Duhan Suresi Türkçe Duyurular E-kitap English fetva verme Genel Hadis-i Şerifler hakkında Hz. Muhammed (sav) iletişim sayfası ilk yayın infografik islam İslam islam ahengi duyuru sayfası islam ahengi hakkında islam ahengi yayında İslam Dünyasından Haberler İslamda Ölüm İslami Videolar İslami Wallpaper islami-haberler kabir hayatı Kıble Yönü Bulmak Kıyamet Alametleri kimler fetva verebilir Kur'an Mucizeleri Kura'n-ı Kerim'den Kuran Kuran Mucizeleri Kuranı Kerim kurban bayramı günü kurbanda sevap kutlu olsun Makaleler manset Masaüstü meal Meali midye adet olurmu midye gunah midye haram degil midye yemek günahmı midye yemek harammıdır Misafir Yazarlar Mübarek Gün ve Geceler Namaz namazda türkçe dua namazda türkçe dua edilirmi neler yapmalıyız Ölüm Ölüm için hazırlanmak Rad Suresi Rad Suresi Arapça Rad Suresi Dinle Rad Suresi Meali Sahabe Sami Yusuf sami yusuf 2013 sami yusuf all i need Sami Yusuf Happiness Sami Yusuf Happiness Dinle sami yusuf instrumantel Sami Yusuf Klibi sami yusuf spritique sami yusuf to guide you home SerafettinOzdemir Soru ve Cevap Bölümü Sorular ve Cevaplar Şerafettin Özdemir Şiir - Söz To Guide You Home tolstoy islam tolstoy muhammed kitabı türkçe dua hükmü türkçe namaz Üye Paylaşımları Yararlı Bilgiler yazı dizisi yazigonder Zaik Naik Zakir Naik

olum icin hazirmisin
 Ölüm için hazır mısınız? Daha doğrusu ölümle yüzleşmeye hazır mıyız? Son zamanlarda beğenerek takip ettiğim ve modern düşüncelerle müstakbel dinimiz İslami Hristiyan ve Yahudilere anlatmaya çalışan Halid Yasin hocanın konuşması kendimizle yüzleşmemizi sağlıyor.

 Kur'an diyorki; Siz devamlı dünyevi işlerle meşgulsünüz. Para, mal, mülk biriktirmekle ve bunları hesaplamakla. Kariyerinizi, paranızı, mesleğinizi, varlıklarınızı geliştirmekle. Ta ki kabirlere girene kadar.
Bir düşünün en son ne zaman cenazeye gittiniz ? Ölen kişi anneniz, babanız, dedeniz yada bir akrabanız mıydı ? En son bir cenazeye gittiğinizde sevdiğiniz birinin ebediyete yolculuğuna şahit oldunuz. Gülen, ağlayan, övünen, zengin, eğitimli, inanan, inkar eden yada her kim ise. Mezara giren kişiyi gördünüz ve düşündünüz, "Bir gün oraya giren kişi ben olacağım." Allah (Kur'anda) diyorki; "Çokluk kuruntusu hepinizi oyalıyor!"
Bizler malımızı büyütmekle, kariyerlerimizi geliştirmekle, dertlerimizle, tasalarımızla uğraşıp dururken bize ne zaman Allah, Din, Hayat veya Ahlaklı yaşama dense birşekilde onbu duymazdan görmezden geliriz.. (Khalid Yasin)

Yorum Gönder

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.