agnostiklere cevap ahir zaman alametleri Ahir zaman videosu ahir zamanda neler olacak Ahiret Aile Albüm - Kitap Tanıtımı Alıntılar All I need all i need izle Ateist ve Agnostik Tezleri Çürüyor Ateist ve Agnostiklere Cevaplar ateistlere cevap bir kimse kendi bilgisi ile fetva verebilirmi Cennetle Müjdelenen 10 Sahabe cumhuriyet bayramı cumhuriyetimizin 90. yılı çeviri Dini Bilgiler Dini Hikayeler dini siteler dini sorular Dini Yazılar Dualar - Sureler Duhan Sures Duhan Suresi anlamı Duhan Suresi Online Dinle Duhan Suresi Türkçe Duyurular E-kitap English fetva verme Genel Hadis-i Şerifler hakkında Hz. Muhammed (sav) iletişim sayfası ilk yayın infografik islam İslam islam ahengi duyuru sayfası islam ahengi hakkında islam ahengi yayında İslam Dünyasından Haberler İslamda Ölüm İslami Videolar İslami Wallpaper islami-haberler kabir hayatı Kıble Yönü Bulmak Kıyamet Alametleri kimler fetva verebilir Kur'an Mucizeleri Kura'n-ı Kerim'den Kuran Kuran Mucizeleri Kuranı Kerim kurban bayramı günü kurbanda sevap kutlu olsun Makaleler manset Masaüstü meal Meali midye adet olurmu midye gunah midye haram degil midye yemek günahmı midye yemek harammıdır Misafir Yazarlar Mübarek Gün ve Geceler Namaz namazda türkçe dua namazda türkçe dua edilirmi neler yapmalıyız Ölüm Ölüm için hazırlanmak Rad Suresi Rad Suresi Arapça Rad Suresi Dinle Rad Suresi Meali Sahabe Sami Yusuf sami yusuf 2013 sami yusuf all i need Sami Yusuf Happiness Sami Yusuf Happiness Dinle sami yusuf instrumantel Sami Yusuf Klibi sami yusuf spritique sami yusuf to guide you home SerafettinOzdemir Soru ve Cevap Bölümü Sorular ve Cevaplar Şerafettin Özdemir Şiir - Söz To Guide You Home tolstoy islam tolstoy muhammed kitabı türkçe dua hükmü türkçe namaz Üye Paylaşımları Yararlı Bilgiler yazı dizisi yazigonder Zaik Naik Zakir Naik

namazda türkçe dua edilirmi
Soru: Namazdan Sonra Türkçe Dua Etmenin Hükmü Nedir ?

Namazda Ettehiyyatu Suresinden ve sünnette mevcut olan duadan sonra Türkçe ya da herhangi bir dille dua etmemiz mümkün müdür? Kur'an'da bulunan, fakat sünnette bulunmayan bir dua ile dua etmemiz mümkün müdür?

 Namaz kılan biri, Arapça dua etmeyi biliyorsa  Türkçe ya da başka herhangi bir dil ile dua etmesi caiz değildir. Fakat namaz kılan biri, Arapça dua etmeyi bilmiyorsa, bu durumda Türkçe ya da kendi bildiği herhangi bir dille dua etmesinde bir engel yoktur. Bununla yanısıra, duaların Arapça olarak okununuşunu öğrenmesi gerekir.

Namaz dışında herhangi bir zamanda Arapçadan başka bir dille dua etmeye gelince, bunda bir sakınca sözkonusu değildir. Özellikle de kalben daha hazır bir hale gelecekse, bunda bir yanlış yoktur.

"Arapça ve Arapça olmayan bir dille duâ etmek câizdir. Allah Teâlâ, duâ edenin kastını ve muradını en iyi bilir. Duâ eden kimse, dilini düzeltemezse, Allah Teâlâ farklı dillerde olmasına ve farklı ihtiyaçlarını arz etmelerine rağmen seslerin gürültü ve çığlıklarını en iyi bilir." (Mecmû'u'l-Fetâvâ; c: 22, s: 488-489)

Namazdan Sonra Türkçe Dua Etmenin Hükmü Nedir ? Namazda Ettehiyyatu Suresinden ve sünnette mevcut olan duadan sonra Türkçe ya da herhangi bir dille dua etmemiz mümkün müdür? Kur'an'da bulunan, fakat sünnette bulunmayan bir dua ile dua etmemiz mümkün müdür?

Yorum Gönder

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.