agnostiklere cevap ahir zaman alametleri Ahir zaman videosu ahir zamanda neler olacak Ahiret Aile Albüm - Kitap Tanıtımı Alıntılar All I need all i need izle Ateist ve Agnostik Tezleri Çürüyor Ateist ve Agnostiklere Cevaplar ateistlere cevap bir kimse kendi bilgisi ile fetva verebilirmi Cennetle Müjdelenen 10 Sahabe cumhuriyet bayramı cumhuriyetimizin 90. yılı çeviri Dini Bilgiler Dini Hikayeler dini siteler dini sorular Dini Yazılar Dualar - Sureler Duhan Sures Duhan Suresi anlamı Duhan Suresi Online Dinle Duhan Suresi Türkçe Duyurular E-kitap English fetva verme Genel Hadis-i Şerifler hakkında Hz. Muhammed (sav) iletişim sayfası ilk yayın infografik islam İslam islam ahengi duyuru sayfası islam ahengi hakkında islam ahengi yayında İslam Dünyasından Haberler İslamda Ölüm İslami Videolar İslami Wallpaper islami-haberler kabir hayatı Kıble Yönü Bulmak Kıyamet Alametleri kimler fetva verebilir Kur'an Mucizeleri Kura'n-ı Kerim'den Kuran Kuran Mucizeleri Kuranı Kerim kurban bayramı günü kurbanda sevap kutlu olsun Makaleler manset Masaüstü meal Meali midye adet olurmu midye gunah midye haram degil midye yemek günahmı midye yemek harammıdır Misafir Yazarlar Mübarek Gün ve Geceler Namaz namazda türkçe dua namazda türkçe dua edilirmi neler yapmalıyız Ölüm Ölüm için hazırlanmak Rad Suresi Rad Suresi Arapça Rad Suresi Dinle Rad Suresi Meali Sahabe Sami Yusuf sami yusuf 2013 sami yusuf all i need Sami Yusuf Happiness Sami Yusuf Happiness Dinle sami yusuf instrumantel Sami Yusuf Klibi sami yusuf spritique sami yusuf to guide you home SerafettinOzdemir Soru ve Cevap Bölümü Sorular ve Cevaplar Şerafettin Özdemir Şiir - Söz To Guide You Home tolstoy islam tolstoy muhammed kitabı türkçe dua hükmü türkçe namaz Üye Paylaşımları Yararlı Bilgiler yazı dizisi yazigonder Zaik Naik Zakir Naik

 Aslında birbirine çok uzak terimler değil sosyalizme ve faşizm. Aynı yere kuzeyden ve güneyden yürümek gibi birşey. Sonuçta varacağınız yer aynıdır. Sabırların taştığı ve sinirlerin had safhada olduğu halkın isyanıdır o varılacak yer. Gel gelelim bugün, ortadoğuda olan olaylar bunun en güzel kanıtı niteliğinde. Tunus devlet başkanı Zeynel Abidin, Mısır devlet başkanı Hüsnü Mübarek yakın zamanda jübilelerini yaptılar. Şimdi sırada Libya halkının 42 yıllık diktatörü Muammer Kaddafi'de.

 Tunusta başlayan halk uyanışı, Mısıra ve şimdi Libyaya sıçramış durumda. İlk iki ülkenin devlet başkanları pes etti halkının isteklerine. İstenmeyen olaylar yaşanmış olsa da, her gösteri ve protesto mitinglerinde olabilecek olaylardı bunlar. Ama sonunda halk istediğini aldı. Bugün ise Libyada, 42 yıllık bir diktatör, kendi halkının üzerine yine kendi halkından ama kendi yandaşlarından olan grupları yollayarak birbirine kırdırıyor. Hiç düşünebilirmisinizki kendi halkınızın savaş uçakları üslerden havalanıp üzerinize bomba yağdırıyor. Birde düşünün bu, kendi yönetim ve ideal şeklini İslami Sosyalizm olarak adlandırmış bir liderin emirleri ile oluyor. Gösteri meydanlarında gösterileri düzenleyenleri keskin nişancılarla öldürtüyor, askerlerine emir vererek protesto alanlarındaki insanlara rastgele ateş açtırıyor. 

 68 yaşına gelmiş bu bunak ver zalim diktatörün artık yerinden inme vakti gelmişte geçiyor. Tahminim iki hafta içerisinde son bulacak olan bu dikta yönetimi, inşallah yöneticileri beş para etmez Suudi Arabistan gibi diğer sıradaki müslüman ortadoğu halklarına da örnek teşkil eder.

Bunak Liderin İnadı İçin (Bkz. http://video.ntvmsnbc.com/kaddafi-meydan-okudu.html )

Yorum Gönder

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.